Специалист Планиране на Фиксирана мрежа за достъп – гр. София

Архитектура и планиране на мрежата

Vivacom е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

  • Участва в процеса по планиране на комуникационно оборудване (Switches, GPON, XGS-PON, VDSL, ADSL, MSAN) във фиксираната мрежа за достъп на Vivacom
  • Прави анализ на статистики относно различните технологии от фиксираната мрежа за достъп (FTTh, FTTb, xDSL) и дава предложения за подобряване качеството и надеждността на мрежата
  • Участва в процеса по изготвяне на технически решения, оценки и дизайни за развитие на мрежите
  • Изготвя техническа документация с указания за реализацията на конкретни технически решения

ИЗИСКВАНИЯ

  • Висше образование в областта на телекомуникациите и/или информационните технологии
  • Познания в областта на планиране и проектиране на фиксирани мрежи за достъп, FTTx и xDSL технологии ще се считат за предимство
  • Много добро ниво на владеене на английски език – писмено и говоримо
  • Много добри компютърни умения - MS Office, познания по Excel ще се считат за предимство
  • Изкарани CCNA курсове и сертификат (или техен еквивалент) ще се считат за предимство
  • Умения за работа в екип, приоритизиране и инициативност
  • Отлични  комуникативни умения
  • Готовност за работа при интензивно натоварване

Ние Ви предлагаме

  • Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
  • Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 1 ноември 2021 г.