Специалист Инженеринг на мрежата - гр. София

Архитектура и планиране на мрежата

Vivacom е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

  • Участва в процеса на планиране на трансмисионните свързаности на фиксираната мрежа
  • Участва в процеса на оптимизация на съществуващи свързаности и топологии на различните родове преносни услуги
  • Систематизира, анализира и изготвя предложения и отчети за изграждането и развиването на преносните мрежи
  • Съдейства при планиране инфраструктурата фиксираната и мобилната мрежа.
  • Работа с информационни системи и база данни за ресурсите на мрежата.

ИЗИСКВАНИЯ

  • Висше образованиев сферата на телекомуникациите
  • Минимум 1 година опит на подобна позиция
  • Сертификат за умение за работа с мрежови технологии  ще се счита за предимство
  • Много добри познания в областта на телекомуникационните стандарти, IP Packet Networks, SDH, DWDM и RAN принципите
  • Познания в областта на пасивната мрежова инфраструктура, както и стандартите за нейното изграждане  (FOC, PP, Racks, Cabling, etc.)
  • Познания в областта на мобилните и фиксирани мрежи и съоръжения
  • Познания в работата с Географски Информационни Системи /ГИС/
  • Много добро владеене на английски език - писмено и говоримо
  • Много добри компютърни умения – MS Office, Visio
  • Свидетелство за управление на МПС - категория „В“
  • Умения за работа в екип и за бързо разрешаване на проблеми

Ние Ви предлагаме

  • Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
  • Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 20 октомври 2021 г.