Мрежови администратор – гр. София

Информационни технологии

VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

  • Извършва оперативните дейности по поддръжка и управление на Интранет мрежата на БТК икорпоративните центрове за данни.
  • Конфигурира и инсталира мрежови устройства в Интранет мрежата
  • Извършва тестове на конфигурациите преди тяхното инсталиране
  • Предлага начини и средства за отстраняване на проблеми и за оптимизация на мрежата
  • Следи състоянието на мрежата и реагира своевременно при възникнали нередности
  • Участва активно при внедряването на нови системи и функционалности в компанията

ИЗИСКВАНИЯ

  • Висше техническо образование, степен магистърили бакалавър, специалност в областта на “Компютърни технологии” или “Телекомуникации”
  • Минимум 1 година професионален опит в администриране на мрежи
  • Опит в отстраняване на проблеми в Cisco мрежови технологии
  • Познания в администриране на TCP/IP LAN's (OSPF,BGP,VLAN routing, VTP, Spanning Tree,VOIP, Load balancing, wireless)
  • Познания в областта на Data Center infrastructure
  • Познания по разрешаване на проблеми свързани с Firewall технологии (ASA,FWSM), WAN,DNS и мрежова сигурност
  • Познания в областта на SDN – Cisco Application Centric Infrastructure
  • Основни познания за виртуализация – VMware
  • Познания в областта на Private и Public Cloud е предимство
  • CCNA, CCNP сертификати e предимство

  • Отлично владеене на английски език – писмено и говоримо
  • Отлични комуникативни умения и умения за работа в екип
  • Отлични аналитични умения

Ние Ви предлагаме

  • Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
  • Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 26 ноември 2020г.