Специалист Наблюдение – IP/MAN, NOC

Поддръжка и изграждане на мрежата

VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

За дирекция Експлоатация и поддръжка на мрежата ние търсим опитен и мотивиран кандидат, който да заеме позиция Специалист Наблюдение – IP/MAN, NOC.

ОТГОВОРНОСТИ

  • Отговаря за идентифициране, диагностициране и разследване на инцидент
  • Определя сферата на въздействие при възникване на проблем
  • Осигурява първо ниво на диагностика и техническа поддръжка на мрежата
  • Следва процедурите за проблем и инцидент мениджмънт
  • Координира и подпомага участниците при разрешаване на инциденти
  • Осигурява поддържането на мрежовите ключови показатели (KPI) и качеството на услугите (SLA)в договорените норми
  • Участва в развитието и внедряването на нови системи за регистриране и обработка на инциденти

ИЗИСКВАНИЯ

  • Висше техническо образование - степен Бакалавър в сферата на телекомуникации или информационни технологии
  • Професионален опит - минимум една година в областта на управление и поддръжка на IP мрежи
  • Познаване на съвременните мрежи – архитектура, елементи, интерфейси, протоколи и системи за сигурност, съответните услуги и системи за управлениеи наблюдение
  • Познаване на различни видове оборудване в IP/MAN мрежа: Huawei, Alcatel, Cisco
  • Много добро ниво на познаване на различните видове мрежови протоколи: TCP/IP,OSI protocols, MPLS, IPSec, PPTP, L2TP, OSPF, BGP,DHCP, DNS, SIP, SNMP, SMTP, Telnet и др.
  • Добро ниво на ползване на английски език /писмено и говоримо/ се счита за предимство
  • Много добри компютърни умения – MS Office и работа със специализиран софтуер
  • Способност за екипна работа в динамична среда, проактивност и аналитичност

Ние Ви предлагаме

  • Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
  • Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 19 декември 2018 г.