Специалист Системно Администриране и Наблюдение

Информационни технологии

VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

  • Осъществява непрекъснато наблюдение и контрол на системите на VIVACOM
  • Инсталира и поддържа продукти от фамилията HP Open View – Operations Manager for UNIX, Business Service Manager, SiteScope, Performance Manager, Reporter, uCMDB, Load Runner, HP NNMi
  • Инсталира и конфигурира HP Open View агенти на наблюдаваните сървъри
  • Създава и модифицира модели за наблюдение
  • Генерира стандартни и модифицирани рапорти за натоварването на наблюдаваните сървъри
  • Създава тестови сценарии за автоматична проверка работоспособността на приложения
  • Работи на смени

ИЗИСКВАНИЯ

  • Висше образование, степен Бакалавър, техническа специалност
  • Познания в сферата на UNIX/Linux/Windows
  • Опит със скриптови езици Bash/Perl и MS Visual Basic ще се счита за предимство
  • Опит с продукти за мониторинг на сървъри и приложения ще се счита за предимство
  • Опит с продукти от фамилията HP Open View ще се счита за предимство
  • Добро владеене на английски език – писмено и говоримо
  • Умения за работа в екип

Ние Ви предлагаме

  • Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
  • Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 22 април 2019 г.